Çakmak Mah. Tavukçu Yolu Cad. Abant sk. No: 16 Ümraniye / İSTANBUL
trarenru

Endüstriyel Havalandırma Sistemleri

Anasayfa » Endüstriyel Havalandırma Sistemleri

Kapalı alan havalandırma sistemleri olarak bilinmekte olan endüstriyel havalandırma sistemleri, havadaki kötü kokunun, tozun ve zararlı havanın çekilerek, dışarı transfer edildiği sistemlerdir. Endüstriyel alanda, mutfak, ocak başı, sanayi alanları, otellerde de kullanılmakta olan bu sistemler, çoklu yaşam alanında sağlıklı bir hava ortamının oluşturulmasında önemli bir etkiye sahip olmaktadır. 

Mutfak Havalandırma Sistemleri 

Endüstriyel havalandırma sistemleri üzerinden, bu sistemlerin en çok kullanıldığı alandan biri mutfaklardır. Özellikle büyük yemek üretiminin yapıldığı mutfaklarda, sıvı ve katı yakıt dumanının çekilmesi, kötü kokunun giderilmesi ve sağlıklı bir hava koşulunun oluşturulması için bu sistemler oldukça önemlidir. Profesyonel bir şekilde kurulacak olan havalandırma sistemleri, kullanılan malzemelerle birlikte fan, hava kanalı ve menfezleri özelliklerinin de bulunması gereken sistemlerdir. Mutfak sistemlerinin kullanım alanına göre dizayn edilerek, borulardan kötü havanın transfer edilmesi sağlanacak, sıcak ve soğuk havanın dengede kalmasına da olanak sağlar. İs, duman ve kokuların giderilmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Mutfak havalandırma sistemleri, büyük ve orta düzeyde işletmeler için kullanılabilmektedir. 

Endüstriyel Havalandırma Sistemleri Özellikleri 

VRF sistemleri olarak ilk akla gelen endüstriyel havalandırma sistemleri, özellikle yoğun üretim alanlarında kullanılarak, havanın dışarı transfer edilerek, temiz havanın sağlanmasına imkan vermektedir. Kimyasal buharların, su buharlarının ve yemek buharlarının da çekilebildiği sistemler olarak, havanın akışına göre çekim işlemi yapar. Böylelikle dışarıdaki temiz havayı da filtreden geçirip kapalı alana transfer işlemi yapmaktadır. Ortam havalandırmasında, taze hava girişinin yapılmasını sürekli olarak yaparak, üretim sırasında iç alanın temiz havayla dolmasını sağlayacaktır. Kömür yakıtlarının kullanıldığı mutfak alanlarından, sıvı ve kimyasal kullanımının bulunduğu alanlarda da havalandırma sistemleri kullanılmaktadır. Filtre özelliğiyle kirli havanında dışarıya zararsız bir şekilde aktarılmasını sağlamaktadır. 

Havalandırma Sistemler Kullanım Alanları

Oteller, okullar ve toplu yaşam alanlarının birçok yerinde kullanılmakta olan havalandırma sistemleri, profesyonel bir montajla ve havalandırma izolasyonu yapılarak uzun süre kullanılabilmektedir. Kapalı alanların temiz hava aktarımını yapmakta olan sistemler olarak, filtre özelliklerinin bulunması çevrenin de korunmasını sağlar. Ayrıca taze havanın sürekli olarak aktarılırken, iç mekandaki soğuk ve sıcak havanın da izole edilmesini sağlayacaktır. 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:<
Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat