Çakmak Mah. Tavukçu Yolu Cad. Abant sk. No: 16 Ümraniye / İSTANBUL
trarenru

Soğutma Hattı İzolasyonu

Anasayfa » Soğutma Hattı İzolasyonu
Boru İzolasyonu

Dış ortam koşullarına uygun izolasyon sistemleri, hem tasarruf açısından hem de sağlıklı ortam koşullarının oluşturulması bakımından önemlidir. Soğutma hattı izolasyonu sistemleri vana ve armatürlere karşı kurularak, boruların yalıtımının da sağlanmasında etkili olacaktır. Korozyon ve yoğuşmaya karşı önlem alınması için kurulmaktadır.

Soğutma Hattı İzolasyonu Nerelerde Kullanılır?

Taşıyıcı görevi gören boru sistemleri, depolama alanlarında ve tanklarda kullanılmaktadır. Boruların dış etmenlerden etkilenmemesi, aşırı enerji tüketimine maruz kalmamaları için soğutma hattı izolasyonu sistemleri yalıtım amaçlı kurulmaktadır. Akışkan sıcaklığına göre izolasyon sisteminin ayarlandığı kurulumda, profesyonel bir işlem yapılarak, sistemin yalıtım malzemeleri de değişiklik göstermektedir.

Tank ve depolama sistemlerinde kullanılmakta olan yalıtımlar, iklimlendirme ve havalandırma sistemleri üzerinden de kullanılarak, enerji tasarrufuna dönük bir kullanım imkanı sunacaktır. Tesislerde kullanım için mekanik tesislere uyumlu son teknoloji izolasyon malzemeleriyle döşeme yapılarak, yalıtımın %100 güvenli bir şekilde kullanılmasına imkan verilecektir. Korozyon ve yoğuşmaya karşı kullanılarak, hattın dışarının etkisi altına kalmamasına öncelik verilir.

Mekanik Tesisat Kullanımı

Mekanik tesisat izolasyonunda da kullanılmakta olan soğutma hattı boru izolasyonu, akışkan sıcaklık değerine göre ayarlanarak, düşük, orta ve yüksek ısı izolasyonu tekniklerine göre kurulmaktadır. Dış ortam etkilerine göre dört mevsim sorunsuz bir şekilde çalışmasına olanak verilmekte olan mekanik tesisat izolasyon sistemleri, + 701 derece ile +1400 dereceye kadar yalıtım sağlayabilecek yetiye sahiptir.

Profesyonel bir ekiple birlikte kurulacak olan izolasyon sistemleri, soğutma sistemlerinde geçişlerin sorunsuz ve korozyona uğramadan sağlıklı bir şekilde tamamalanmasını sağlayacak şekilde dizayn edilmektedir. Enerji tasarrufu ve kullanım maliyeti açısından tesisin bütçesine katkıda bulunarak, mekanik tesisatın sorunsuz bir şekilde çalışabilecek potansiyele sahip olmasına öncelik verilecektir.

Yüksek Isı İzolasyon Sistemleri

İç mekan ve dış mekan özelliklerine göre yüksek ısı izolasyonunda + 71 derece ile 1400 dereceye kadar yoğuşma ve korozyona karşı sistemler kurulmaktadır. Profesyonel bir ekiple birlikte tesisin boru sistemlerinin baştan sona kaplanmasıyla, izolasyon malzemesinin boruya doğrudan temas etmesi sağlanacaktır. Orta ısı değerleri için kauçuk köpük kullanılır. Yüksek ısı izolasyon malzemeleri için seramik yünü izolasyon malzemeleri kullanılmaktadır. Dış kaplama yapılarak uygulanacak olan bu sistemlerde, soğuk ekipmanlara yönelik tamamen bir şerit döşeme kullanılacaktır. Soğutma hattı izolasyonu tamamen dış etmenlerle, boru içindeki geçişlerin korunmasını amaçlar. Bu şekilde kurulan aynı zamanda enerji kullanımını minimuma düşüren izolasyon sistemleri olarak kullanılmaktadır.

Soğutma Hattı İzolasyonu Montaj

Soğutma boruları için kullanılmakta olan izolasyon sistemlerinde, boru hattı için kullanılacak olan malzeme iç ve dış sıcaklık ortalamasına göre seçilmektedir. Tank ve boru izolasyonunda sabitleme için vidalar kullanılmakta, vana ve flanşlara yönelik kaplama işlemleri de yapılmaktadır. Profesyonel bir şekilde izolasyon montajı yapmakta olan ekip, ısının sabit kalacağı şekilde uygulamaları yerine getirmektedir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:<
Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat