Çakmak Mah. Tavukçu Yolu Cad. Abant sk. No: 16 Ümraniye / İSTANBUL
trarenru

Soğutma Vana Yalıtım Ceketi

Anasayfa » Soğutma Vana Yalıtım Ceketi
Vana Ceketi

Vanalar herhangi bir akışkanın akışını ayarlayabilen veya kesebilen mekanizmalardır. Aynı zamanda yönlerini de değiştirebilirler. Soğutma vana yalıtım ceketi soğutma sistemleri için kullanılan vanaların izolasyonunu sağlar.

Soğutma Vana Yalıtım Ceketi Ne İşe Yarar?

Bu ceketler soğutma vanalarının yüzeylerindeki yoğuşmaları engelleyerek ve ayrıca enerji kayıtlarını da önleyerek enerjiden tasarruf ederler. Soğutma vana yalıtım ceketi giydirilmeden kullanılan vanalar kayba uğramanıza neden olacaktır.

Soğutma Vana Ceketleri Nerelerde Kullanılır?

Vanalarda, pompalarda. Soğutma amaçlarıyla boru sistemleri ve özel uygulamalarda da bu ceketler kullanılmaktadır havayı asla sızdırmaz, sökülüp takılması son derece basittir. Uygulaması kolaydır. Yanmayan kumaşla kaplanmış olduğundan soğutma vanaları yalıtım ceketleri dış etkilere karşı dayanıklıdır.

Soğutma Vana Ceketleri Hangi Malzemelerden Üretilir?

Yanmaz kumaş kullanılan vana ceketleri silikondan üretilir. İzolasyon malzemesinde de kauçuk köpükten yararlanılır. -40 ile artı 105 derece arasında bir sıcaklıkta kullanılabilirler. Enerjiden tasarruf sağlayan soğutma vana ceketlerinin işletmenize uzun vadede getireceği kar büyüktür. Yüzde yüz sızdırmaz olmak zorundadır. Soğutma yüzeylere yapışmaz o nedenle kolayca giyilip çıkarılabilirdir. Görünüm estetik olarak dizayn edilir. İzolasyon malzemesi yanmaz olsa da yine de arka tarafındaki yanmaz kumaş kullanım sırasında dış etiklerden sizi korur. Bu ceketleri kullanarak soğutma hatlarında, pompalarda, boru sistemlerinde, vanalarda ya da özel uygulama alanlarınızda rahat hareket ederken işlemleri yaparsınız.

Soğutma Vana Yalıtım Ceketi Özellikleri

Vana ceketi kapalı ortamlarda kullanılabildiği gibi açık ortamlara da uygun olarak üretilmişlerdir. Soğutma vana yalıtım ceketi yapımında kullanılan kumaş malzemesi son derece dayanıklıdır. Paslanmaz çelikten kopça, tel ve etiket kullanılır. Çok fazla enerji tasarrufu sağlaması açısından işletmelerde sıkça tercih edilirler. Çalışanların güvenli bir şekilde çalışmalarına neden olur, montajı ekonomiktir ve sökülüp takılması da çok basittir. Soğutma yalıtım ceketleri tek kullanımlık olarak üretilmez, pek çok kez kullanılabilirler ve çok pratik bir kullanımları vardır. Dar mekanlarda kullanımları uygundur. Dayanıklı olan bu soğutma yalıtım ceketleri soğutma vanalarının da ömrünün uzun olmasına fayda sağlar. Ceket kalıpları soğutma vanalarının şekli ve boyutuna uygun olarak özel üretilir. Vanayı bir örtü gibi saracak şekilde tasarlanır.

Soğutma vanaları için tasarlanan yalıtım ceketleri vanaların onarım ve bakımları yapılacağı sırada çıkarılıp giydirilebilme özelliğine sahip olmaları açısından çok pratiktir. Soğutma yüzeyine yapıştırılmazlar ve arka yüzeylerinde de yanmaz kumaş bulunmaktadır. Tasarruf etmek isteyen işletmelerin mutlaka kullanması gerekli olan malzemelerden birisi soğutma vanaları için üretilmiş olan yalıtım ceketleridir. Kanser yapıcı maddeler barındırmayan bu ceketler sağlığa zararlı değillerdir. Soğutma sistemlerinde kullanılma amaçları yoğuşmayı önlemeleri içindir. Dış etken koşullarına karşı da son derece dayanıklı oldukları gibi yanıcı bir özelliğe sahip değillerdir. Tekstil, plastik fabrikalarıyla, gıda ve ilaç endüstrisi alanında kullanılırlar.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:<
Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat