Çakmak Mah. Tavukçu Yolu Cad. Abant sk. No: 16 Ümraniye / İSTANBUL
trarenru

Tank İzolasyonu

Anasayfa » Tank İzolasyonu

Tank izolasyonu, endüstriyel alanda faaliyet gösteren tankların sıcaklıklarını koruyabilmesi adına gerçekleştirilen yalıtım çalışmalarına verilen uygulamanın ismidir. Tank İzolasyonu ham madde kaynakları, yakıtlar ve üretim depoları gibi üretim sektörünün bir çok noktasında yalıtım konusunda büyük avantajlar sağlamaktadır. Tank yalıtımı genellikle hammadde depoları ve büyük ölçülerdeki tanklar, nihai ürünler ve bunların yakıtları için tercih edilir. Bilindiği üzere tanklar içerisinde su, akaryakıt, atıklar, ve doğalgaz gibi maddeler bulunmaktadır.

Tank İzolasyonu bu maddelerin sadece muhafazası için değil daha verimli ve uzun vadede kullanımı için yapılabilen bir uygulamadır. Tank İzolasyonu yaparken taş yünü, alüminyum, cam yünü, seramik yünü gibi elemanlar tercih edilmektedir. Hacim olarak az yer kaplayan fakat yoğunluğu oldukça fazla olan bu malzemeler kullanıldığında uzun vadede etkili ve tasarruflu izolasyon sağlanmış olur.

Yiyecek sektörü başta olmak üzere soğutucu ürünlerin mevcut olması önemli bir durumdur. Bu gibi alanlarda ürünlerim daha uzun süre muhafaza edilmesi için Tank İzolasyonu kullanmak oldukça önemlidir. İzo Teknik izolasyonu konusunda uzun süredir hizmet veren, her bütçeye uygun hizmet bedelleri ile kusursuz bir hizmetin garantisini vermektedir.

Tank İzolasyonu Kullanımı

Tank İzolasyonu tank içerisinde belli bir seviyede olan ısının düşmesi gereksiz bir yalıtım açığı oluşturur. Bu açığın önüne geçmek ve engellemek için tank İzolasyonu kullanımına ihtiyaç duyulur. Tank İzolasyonu uygulamasında kullanılan sprey poliüretan köpük uygulaması tank içerisinde istenilen yalıtım kalınlığında kullanılan ceketleme yöntemi (alüminyum ya da galvanizden oluşan izolasyon malzemesinin tank içerisine uygulanması) kullanılır.

Yalıtım amaçlı kullanılmakta olan tank izolasyonu, sıcak ve soğuk akışkan ve taşınan boru hatlarına, fırın, kazan ve eşanjör sistemlerine dahil edilebilmektedir. Aynı zamanda klima kanalı, armatür ve vana sistemlerine de yalıtım gerektiği için sıcak soğuk izolasyon alanında enerji tasarrufu sağlanmasına da destek olacak imkanlar sunmaktadır.

Tank İzolasyonu Özellikleri

Sıcak ve soğuk hatlar için kullanılmakta olan tank yalıtımı, ses yalıtımından, buharlaşma ve donma tesisilerinin üretimini artıracak şekilde dizayn edilmiştir. Boruların ve tank ekipmanlarının izole edilerek, sağlıklı bir çalışma alanı oluşturmasını sağlarken, yangın ve terleme gibi problemlerin de ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Endüstriyel yalıtım alanında mühendislik harikası olan bu sistemlerle, tesisin üretim verimliliği artarken aynı zamanda tasarruf edebileceği noktaları da bulunmaktadır. Güvenli bir çalışma alanı ve enerji verimliliği için tank izolasyon sistemleri, son teknolojik gelişmelerle birlikte kurularak güneş ışığı, akıtma ve ses artışı durumlarının yaşanmaması sağlanır. Yangın güvenliği ve donma için de ideal sistemler olarak kullanılabilmektedir.

Tank İzolasyonu Avantajları

Depolama tankları için ısı kaybının en aza indirildiği sistemler olarak, az enerji kullanımı için ideal performans sağlayacaktır. Tank yalıtımı, tasarruf eksenli aynı zamanda tehlikeli madde salınımını azaltıcı özelliklere de sahip olduğu için sağlıklı bir depolama imkanı da sunmaktadır. Isı izolasyonuyla hem maliyeti hem de depolanan ürünün tehlikeli yanlarını korumaya alacaktır.

  • Proses kontrolü yaparak, soğuk ve sıcak hava koşularından etkilenme olasılığını düşürmektedir.
  • Güneş ışınlarına maruz kalmadan sistemin çalışma disiplinine uyum sağlayacaktır.
  • İzole sistemlerde ısıtma ve soğutma sistemleri sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.
  • Çevreyi korur ve tasarruflu bir enerji kullanımı sağladığı için maliyeti azaltır.
  • Düşük karbondioksit emisyonuna neden olmaktadır.
  • Güvenli bir kullanım imkanı sunarak, yangın güvenliği ve tank içi malzemelerin ısıya maruz kalarak patlama gibi yakıcı olayların olmamasını sağlamaktadır.
  • Ölümcül gaz kacakları, patlama ve yanma durumlarına karşı önlem alınmasını sağlamaktadır.

Kurulum ve Montajı

Profesyonel bir kurulum için depolama alanının keşif ekibi tarafından incelenerek, izolasyon işleminin yapılması sağlanacaktır. Tank izolasyonunda güvenlik önlemleri ve malzeme kullanımı birinci sırada yer aldığı için kaliteli kullanımla, malzemelerin akışkanlığına yönelik çalışmalar yapılacaktır. Proses durumlarına karşı özellikle önlemler alınarak, güvenliğin ve ekstrem olayların önüne geçilecek bir kurulum yapılması sağlanacak, tank boy ve çapına göre gerekli olan bütün izole malzemeleri monte edilecektir.

İzolasyonda Profesyonel Uygulama

Tasarım ve tedarik alanında profesyonel bir sistem kurucusu olarak, boru izolasyonu ve kazan izolasyonu gibi tank sistemlerinde de, birinci kalite malzeme kullanımına öncelik verilmektedir. Üstün performans ve kapasite sağlayıcı olarak, dizayn ve kurulum işlemlerinde uzman bir ekiple çalışılarak, depolama tankları için bütün sistemler profesyonel bir şekilde tedarik edilecektir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:<
Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat