Çakmak Mah. Tavukçu Yolu Cad. Abant sk. No: 16 Ümraniye / İSTANBUL
trende

Vana Ceketi Nedir?

16.07.2020
20
Vana Ceketi Nedir?

Vana ceketi nedir; Tesisat sistemlerinde kullanılmakta olan izolasyon malzemelerinden biri olan vana ceketi, tıpkı borularda kullanıldığı gibi vana bölümünde de ısı değerinin değişmemesi için gereklidir. Bu sayede ısı kaybı en aza indirilerek, bütün sistem boyunca ısı derecesi başladığı noktadan, taşındığı noktaya aynı derece gidecek şekilde tasarruf sağlanmasına imkan verir.

Vana Ceketi İzolasyon Sistemleri

Vana ceketi nedir; vana ceketi öncelikle izolasyon malzemesi olarak, ceketin uç birleşenlerinden 5 cm genişliğinde bir kısmın yapıştırılması işlemiyle yapılmaktadır. Isı kaybını en aza indirerek, tasarruflu bir kullanım sunmakta olan yalıtım sistemi, terlemeyi önleyerek sistemin de zarar görmemesini sağlamaktadır. Soğuk ve sıcak hatlarda kullanılabilecek bir sistem olarak, enerji kaybının minimuma indirilmesini sağlayacak şekilde dizayn edilmekte ve montaj sırasında da dayanıklılığı artırmaktadır. Özellikle terleme sorununu ve akma sorunlarının yaşanmaması için önemli bir kullanım alanı olan yalıtım malzemeleri, ısının değerine göre özel malzemelerden yapılarak vanaya dikilecek ya da yapıştırılacaktır. Bu monte sistemi uzun süre kullanılabilen ve bakım gerektirmeyen sistemlerdir.

Vana Ceketi Yalıtım Malzemeleri

Vana ceketinden kullanılan malzemeler ve vana ceketi nedir, vana ceketinde kullanılmakta olan malzemeler sıradan kaplama malzemeleri değildir. Aynı zamanda inşaat ve benzer izolasyon malzemeleriyle hiçbir ilgisi olmayan bu materyaller, özel alan yalıtımına uygun tasarlanmıştır. Vana izolasyonunun sıcaklık ve soğukluk derecesine göre silikon, alüminyum, poliüretan malzemeleri kullanılabilmekte bununla birlikte kauçuk, köpük, kaya yünü ya da seramik yünü de kullanılmaktadır. Bu malzemeler oldukça sıkı bir cam elyaflı kumaşla kaplanarak vananın ısı derecesinin stabil kalmasını sağlayacaktır.

Vana Ceketi Kullanmanın Avantajları

Vana ceketleri hem bakım hem de kullanım açısından oldukça kolaydır. Aynı zamanda uzun ömürlü malzemeler olarak, ısı izolasyonunda yüksek etki sağlayacak ve uygun fiyata monte edilecektir. Isı tasarrufu sağlayarak üretim alanında da verimli bir kullanım sağlayacak, enerjinin boşa harcanmamasıyla birlikte maliyet açısından da ideal olacaktır. Profesyonel bir şekilde monte edilerek, uzun ömürlü bir kullanım ve düşük maliyetli bir işlem yapılarak, çıkarılıp takılan modeller olarak da kullanılabilecektir .

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:<
Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp