Çakmak Mah. Tavukçu Yolu Cad. Abant sk. No: 16 Ümraniye / İSTANBUL
trende

Vana Ceketi

Anasayfa » Vana Ceketi

Vana izolasyon kutusu olarak da bilinen tamir ve bakımı zor olan , vana ya da armatürün bakımı için açıldığında genelde tekrar uygulanamayan bu yalıtım uygulamasının yerine çağımızda uygulaması daha kolay ve işçilik açısından daha avantajlı sökülüp yeniden takılabilen kullanışlı izolasyon çeşidine vana ve armatür yalıtım ceketleri denir.

Vanalar, bakım gerektiren ekipmanlar olduğundan, bunlarda sabit yalıtım uygulamaları yerine, sökülüp takılabilen ceket tipi izolasyon kullanımı daha uygundur. Vana ceketleri, ısı enerji verimliliği uygulamalarında tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Genel amaç sıcak hatlardaki enerji kaybını minimuma indirerek işletme enerjisi giderlerini azaltmaktır.

Eskiden kullanılan bakım onarımı sıkıntılı vana kutusu yerini vana ceketine bıraktı. Vana ve armatür bakımı yapmak için farklı kullanım vanası izolasyon izolasyonundan farklı olarak vana ve armatür ceketi sökülüp yenide takılması gereken işçiliği de oldukça kolay.

Doğalgaz Giderinde Yılda 550 Liralık Kar

Dış yüzey silikonlu iç yüzey için cam yünü ya da taş yününden yapılmıştır. Eksi 30 dereceden artı 650 dereceye kadar artan sıcaklığa dayanıklıdır. Soğuk izolasyon uygulamalarında karlanma ve yoğuşma ile boru içi akışkanının ısınmasını önleyen vana ceketi yapılan araştırmalar sonucu doğalgaz giderinde Yılda 550 liralık kar elde edilmesini sağlamakta.

Image for post

Kaçak Oranında Yüzde 90 Azalma

Termal kameralar kullanılarak yapılan ölçümlerde tespit edilen doğalgaz kaçak oranının ceket uygulamasının ardından yüzde 90’lara varan oranda azaldığı kanıtlandı. Vanaların yalıtımını sağlayan ürün son teknoloji sayesinde geliştirilerek izolasyon için harika bir ürün olarak sektöre kazandırıldı. Vanaların dış ortam ile ısı alış verişini en aza indirgeyen vana ceketi 10 yıldan daha fazla kullanım süresine sahiptir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:<
Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp