Çakmak Mah. Tavukçu Yolu Cad. Abant sk. No: 16 Ümraniye / İSTANBUL
trende

Boru İzolasyonu

Anasayfa » Boru İzolasyonu

Endüstriyel tesislerde kullanılmakta olan buhar hattı, kızgın yağ hattı ve soğutma hattı borularında sıcaklık ya da soğukluk özelliklerine göre enerji kaybı olabilmektedir. Enerji tüketimi yoğun olan bu tür işletmelerde hem enerji tasarrufu hem de sızdırmazlık için boru izolasyonu işlemleri yapılmaktadır. Sıcak ve soğuk izolasyon sistemleriyle enerji tasarrufu da sağlanmaktadır. 

Boru Yalıtımı Gerekli Mi?

Endüstriyel alanda kullanılmakta olan boru hatları, içerisinden geçen maddenin soğuk ya da sıcak olması durumunda terleme yapmaktadır. Bazen dış sıcaklıklarla dengesizlikler yaşanması sonuçlarında çürüme ve patlama evresine gelebilmektedir. Bu nedenle bu tür hatlar için boru yalıtımı yapılması işletmelerde oldukça gerekli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Aynı zamanda endüstriyel alanda kullanılmakta olan boru hatlarında yalıtım sistemlerinin kullanılması, hem tehlikelerin azalmasını hem de enerji verimliliğinin artırılmasını sağlayacaktır.

Boru İzolasyonunun Avantajları Nelerdir?

Endüstriyel işletmelerde kullanılan kızgın yağ, buhar ya da soğutma sistemlerinin depolama tanklarından çıkan çeşitli akışkanları farklı ünitelere taşımaya yarayan boru hatlarında ısı kaybının en aza indirildiği sistemler olarak, az enerji kullanımı için ideal performans sağlayacaktır. Boru yalıtımı, tasarruf eksenli ve aynı zamanda tehlikeli madde salınımını azaltıcı özelliklere de sahip olduğu için sağlıklı bir madde nakil imkanı da sunmaktadır. Isı izolasyonuyla hem maliyeti hem de depolanan ürünün tehlikeli yanlarını korumaya alacaktır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı boru-izolasyonu.jpg
https://www.izoteknik.com/

Buhar Hattı Boru İzolasyonu

Akışkan sıvı tesisatlarıyla ayrı tutulması gereken buhar hattı boru izolasyonu sistemleri, tesisin dış etmenlerden korunması için kurulan sistemlerdir. Aynı zamanda kızgın yağ boru hatlarıyla birlikte yapılmakta olan bu izolasyon sistemleri, farklı ekipmanlarla kurularak, profesyonel ve yetkili firmalar tarafından uygulanması gereken sistemler arasında yer almaktadır.

Kızgın Yağ Hattı Boru İzolasyonu

Endüstriyel tesislerde kullanılmakta olan kızgın yağ hattı boruları hem sıcaklık izolasyonu hem de güvenlik açısından tehlikeli olabilmektedir. Enerji tüketimi yoğun olan kızgın yağ tesisatlarının hem enerji tasarrufu hem de güvenliği için kızgın yağ hattı boru izolasyonu işlemleri yapılmakta, sıcak ve soğuk izolasyon sistemleriyle enerji tasarrufu da sağlanmaktadır. 

Soğutma Hattı Boru İzolasyonu

Dış ortam koşullarına uygun izolasyon sistemleri, hem tasarruf açısından hem de sağlıklı ortam koşullarının oluşturulması bakımından önemlidir. Soğutma hattı boru izolasyonu sistemleri vana ve armatürlere karşı kurularak, boruların yalıtımının da sağlanmasında etkili olacaktır. Korozyon ve yoğuşmaya karşı önlem alınması için kurulmaktadır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:<
Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp