Çakmak Mah. Tavukçu Yolu Cad. Abant sk. No: 16 Ümraniye / İSTANBUL
trarenru

Kızgın Yağ Hattı İzolasyonu

Anasayfa » Kızgın Yağ Hattı İzolasyonu

Endüstriyel tesislerde kullanılmakta olan kızgın yağ boruları hem sıcaklık izolasyonu hem de güvenlik açısından tehlikeli olabilmektedir. Enerji tüketimi yoğun olan kızgın yağ tesisatlarının hem enerji tasarrufu hem de güvenliği için kızgın yağ hattı izolasyonu işlemleri yapılmakta, sıcak ve soğuk izolasyon sistemleriyle enerji tasarrufu da sağlanmaktadır. 

Endüstriyel Tesislerde Sıcak Ve Soğuk İzolasyonu 

Sıcak izolasyonu için gerekli olan materyaller, özellikle endüstriyel alanda kullanılmakta olan tesis yalıtım sistemleri üzerinden yüksek performans sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Kızgın yağ hattı izolasyonu sistemleri, kazanlardan gelen yağ borularının sıcaklığının korunması için giydirilmektedir. Son derece tehlikeli olan kızgın yağ boruları, düzenli olarak kontrol edilmediği taktirde, akma ve yanmaya neden olabilmekte, özellikle ateşin yürümesi konusunda son derece önemli bir tehlikeye neden olabilmektedir. Kızgın yağ hattı yalıtımı yapılarak hem sıcaklık değerinin korunması hem de boru mukavemetinin artırılması sağlanmaktadır. Bu alanda kullanılmakta olan izolasyon malzemeleri, borunun üzerine alüminyumlarla birlikte monte edilmektedir. 

Kızgın Yağ Hattı Yalıtımı İçin Kullanılan Malzemeler

Boru İzolasyonu

İzolasyon alanına kullanılmakta olan malzemeler, özellikle sıcak alanda kullanılacağı için dayanıklı ve alışımlı olmalıdır. Boruyu sıcak ya da soğuk tutmak değil, amaç tamamen dengeyi sağlamaktır. Kızgın yağ hattı boru izolasyonu işlemlerinde kullanılmakta olan malzemeleri saç kaplama alüminyum ve taş yünü olarak kullanılmaktadır. Burada amaç izolasyonun tamamen hat üzerine kaplanması ve vanaların da koruma altına alınmasıdır. Tank izolasyonu noktasından başlayarak, boru hattının ve vana sistemlerinin de korunması gerekmektedir. Bu hem güvenlik hem de enerji tasarrufu için önemlidir. Aynı zamanda yangın ve yanma durumlarına karşı da bir önlem olarak kullanılması gereken izolasyon sistemleridir. 

Kızgın Yağ Hattı İzolasyonu Sistemleri 

Kızgın yağ hattı boru izolasyon sistemlerinde kullanılmakta olan malzemeler, tank ve borulara ayrı şekilde işlenmektedir. Profesyonel bir şekilde uygulanacak olan sistemler, sıcaklığın transferinin engellenmesi ve dengede kalmasını sağlar. Bu aşamada profesyonel bir ekiple, kaliteli ekipman kullanımı izolasyon sistemleri etiği için yeterli olacak en önemli maddeler arasında yer almaktadır. Kaliteli ve sızdırmaz ısı yalıtımı için firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:<
Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat