Çakmak Mah. Tavukçu Yolu Cad. Abant sk. No: 16 Ümraniye / İSTANBUL
trende

Kızgın Yağ Vanaları Yalıtım Ceketleri

Anasayfa » Kızgın Yağ Vanaları Yalıtım Ceketleri

Vanalar akışkan maddelerin basıncını azaltıp yükseltebilen veya ısısını değiştirebilen aletlerdir. Vana çeşitleri günümüzde çok fazladır. Açıp kapaması son derece kolay vanalar olduğu gibi daha karmaşık vanalar pek çok yerde kullanılmaktadır. Küçük boyutlarda olabilmekle beraber boru hatlarında kullanılan son derece büyük ebatlarda vanalarda bulunmaktadır. Vanalarda akışkan maddeler arasında buhar, gaz, su ve yağ gibi maddeler kullanılır. Kızgın yağ vanaları yalıtım ceketleri yüksek ısılarda kullanılmaya dayanıklıdır.

Metal Körüklü Kızgın Yağ Vanaları

Metal körüğü sayesinde yağı dışarıya sızdırmayan bu vanalarda emniyet salmastrasıyla yağın dışarıya çıkması engellenir. Kapağının bağlantısı cıvata ile sağlanan bu vanalara çok fazla bakım lazım değildir. Akışkan kaçağı yönünden çok emniyetli olduğu için çevreye sağlığa zararlı maddeler yayılması da önlenmiş olur ayrıca enerji kaybedilmediği zaman haliyle kazancın kaybı olmamış olur. Kızgın yağ vanaları yalıtım ceketleri yanıkların oluşumunu önler. Metal körüklü vanalarda 550 derece sıcaklığa kadar çıkılabilir. Milin hareketi dikey değildir. Salmastra değişimi yapılmaz ve çok fazla bakıma ihtiyacı olmayan vanalardır.  Vana borulardan oluşan bir sistemdir. İçinde herhangi bir akışkan bulunur. Kızgın yağ vanalarında akışkan kızgın yağdır. Vanaların %100 oranında akışkanı sızdırmaz özellikte olması gereklidir.

Yağ Vanaları Yalıtım Ceketlerinin Avantajları

Kızgın yağ vanaları yalıtım ceketleri vanalar için çok kullanışlıdırlar. Öncelikle ısıya dayanıklı oldukları için yanmazlar. Ömürleri uzun olup, kullanıldıkları vanaların da kullanım süresini uzatırlar. Montajı ucuzdur, kullanım süreleri uzundur. Bir çok kez kullanılabilme özellikleri vardır. İnsan sağlığına zararlı, kanser yapıcı maddeler barındırmazlar. Enerji tasarrufu açısından da son derece avantaj sağlarlar. Yalıtım ceketi giydirilmeyen bir vanada ısı kaybı olur ve işletme zarar eder. Çünkü enerji kaybı oluşur.

Vana Ceketi Nasıl Montajlanır?

Kızgın yağ vanaları ceketleri özel olarak yapılabilir veya vanaya uygun bir model seçilerek montaj yapılır. Ceket kopçalarla bağlanarak sabitlenir. Kızgın yağ vanasının etrafına sarılarak kenarındaki ipler çekilir. Bazı malzemelerin yardımıyla iyice bağlanır.

Vana Ceketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıcaklık derecesine göre vana ceketinin kumaşı belirlenmelidir. Uygulamalar için ölçüye göre özel tasarlanabilir. Dikiş ipliğinin seçiminde dahi sıcaklık derecesine göre belirlenmelidir. Flanşların yalıtılması yapılmalıdır. Vanaların boğazlarında herhangi bir boşluk kalmamalıdır. Vana ceketleri kızgın yağ vanalarında kullanıldığı gibi kazan daireleriyle buhar tesisatlarında da kullanılmaktadır. Isıtma ve soğutma ile ilgili her alanda kullanılmaktadır. Vanalar düzenli bakımları yapılmaları lazım olan aletlerdir. Sabit yalıtım bu yüzden her zaman kullanışlı değildir. Kızgın yağ vanalarında çıkarılıp takılabilen ceket türünde yalıtımlar daha kolay kullanılır. Vana ceketleri sayesinde enerji kaybı azalır. Sırça elyaf, alüminyum, poliüretan veya silikonlu kumaşlar yalıtım maddeleriyle bir arada kullanılarak vana ceketi oluşturulur. İpler elyaf ile paslanmaz çelik maddeden oluşurlar.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:<
Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp