Çakmak Mah. Tavukçu Yolu Cad. Abant sk. No: 16 Ümraniye / İSTANBUL
trarenru

Buhar Vana Yalıtım Ceketi

Anasayfa » Buhar Vana Yalıtım Ceketi
Vana Ceketi

Endüstride elde edilen ısının iletilmesi genelde buhar ısısı ile, sıcak su veya yağ ile mümkün olmaktadır. Isı bu akışkanlarla iletilmektedir. Bu maddelerin içinde kullanılan buharın üretimi kolay olmasından dolayı tercih alanı fazladır. Ayrıca buhar büyük ölçekli yerlerde kullanılabilmektedir, güven sağlayan bir kullanım şekli bulunmaktadır, temizlik ve yoğun bir ısı üretimi nedeni ile tercih edilmektedir. Buhar aynı zamanda çevreye dosttur, çevre kirliliği yaratmaz. Buhar vana yalıtım ceketi enerji kaybını minimuma indirir.

Buhar Vana Yalıtım Ceketi Ne İşe Yarar?

Vanalar da bu tarz makineler gibi düzenli bakım lazım olan aletlerdir. Sökülebilen yalıtım ceketleri son derece kullanışlıdır. Bu tarz ısı akışkanları ileten makinalarda enerji kaybı en aza indirilerek ekonomik açıdan avantaj sağlanır. Vanaların yalıtımı ekonomi açısından mühimdir. Çünkü yalıtım olmayan vanalarda haliyle enerji kaybı olur. İşletmenin parasal kaybını önlemek için buhar vana yalıtım ceketi büyük fayda sağlar. Takılıp sökülebilmesi dolayısıyla da bakım aşaması kolay olur.

Buhar Vana Ceketi Nerelerde Kullanılır?

Rafinerilerdeki vanalarda vana ceketleri ile izolasyon sağlanmaktadır. Ayrıca gaz ile ilgili endüstrinin her alanında vana ceketleri kullanılmaktadır. Yemek fabrikalarında sıklıkla kullanıldığı gibi yağ fabrikalarında da faydalanılmaktadır. Plastik, tekstil fabrikalarında, ilaç fabrikalarında, petrol işletmelerinde, plastik üreten fabrikalarda da vana ceketleri sıklıkla kullanılmaktadır. Vana Ceketi ile yalıtım konusunda maksimum verimlilik alınmaktadır.

Yalıtım Niçin Gerekmektedir?

Vanaların ısı kaybını önlemek için yalıtım yaptırmak şarttır. Isı kaybı nedeni ile işletmeler para da kaybeder. Vana ceketleri bu kaybı önlemede büyük etkendir. Buhar vana yalıtım ceketi bu nedenle çokça tercih edilen bir uygulamadır.

Buhar Vana Yalıtım Ceketi Faydaları Nelerdir?

Isı kaybını en az düzeye düşüren vana yalıtım ceketleri, yalıtım malzemesi ile kaplanmıştır. Buhar vanaları yalıtım ceketleri için kumaşlar sıcaklığa göre değişmektedir. Cam elyaf türü kumaşlar yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı olduğundan sıklıkla tercih edilmektedirler. Her zaman kullanılan alışılageldik izolasyon malzemelerine kıyasla daha ince ve kullanımı pratiktir. Çok ekonomik olan yalıtım ceketleri sayesinde işletmenin kazancı artacaktır. Takılması kolay bir malzemedir. Ayrıca basınca, suya ve neme karşı dayanıklıdırlar. Kolay bozulmayan ve dış etkenlerden etkilenmeyen yapısı ile son derece kullanışlıdır. Isı, daha düşük ısılı bir ortama transfer olma özelliğindedir. Isı iletkenliği katsayı değeri ile ölçülür. Bu katsayı küçük olduğu taktirde ısı daha az iletilmiş olur. Kullanılan izolasyon malzemesi düşük ısı iletimi katsayılıdır. Kullanım ömrü uzun olan vana yalıtım ceketleri sayısız kez takılıp kullanılabilir. Bu özelliği sayesinde klasik yalıtımlara göre çok avantajlı ve daha yeni bir teknolojik yapıya sahiptir. İşletmenin kazancına doğrudan etki yaratan ve enerjide tasarruf etmeyi sağlayan vana ceketleri buhar vanaları için gereklidir. Buhar vanaları yalıtım ceketlerinin dışarıda kullanımı rahattır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:<
Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat