Çakmak Mah. Tavukçu Yolu Cad. Abant sk. No: 16 Ümraniye / İSTANBUL
trarenru

Kazan Kapakları Yalıtım Ceketi

Anasayfa » Kazan Kapakları Yalıtım Ceketi
Kazan İzolasyonu

Endüstriyel alanda kullanılmakta olan kazan kapakları yalıtım ceketi, kazanın içindeki enerji verimliliğine katkı sağlamaktadır. Hem güvenlik hem de tasarruf için önemli bir uygulama olan yalıtım ceketleri, sıvıların veya suyun ısıtma amaçlı kullanıldığı kazanlarda, izolasyon için ideal bir yöntem olarak kullanılır. Büyük ve orta tesislerin merkezi ısıtma ve buhar kazanı için dizayn edilmiştir. 

Kazan Kapakları Yalıtım Sistemleri 

Yüksek ısı transferlerinin yapıldığı kazanların, kapak kısımlarından hava sızmasını ve sıvı akmasını engellemekte olan kazan kapakları yalıtım ceketleri, çelik, demir, bakır ve pirinç malzemelerin üzerinde kullanılabilmektedir. Güvenlik ve tasarruf için idea bir yöntem olan izolasyon sistemi, sıcak yüzeyin aynı şekilde kalmasını sağlayacak malzemelerle kaplanmaktadır. 

Ceketin kaplandığı kazan, buhar kaçaklarının oluşmamasını ve ısı dengesinin sağlanmasında ideal bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Kapaklardan yayılan enerjinin boşa harcanmaması, verimliliğin artması aynı zamanda güvenliğin sağlanması için ihtiyaç duyulan bir sistemdir. Kazan kapakları yalıtım sistemleri hem elektrik maliyetini düşürecek hem de ısının dengesini koruyacak şekilde tasarlanmıştır. 

Kazan Kapakları Yalıtım Ceketi Yerleştirme İşlemi 

Kazana direkt temasın kesilmesini sağlayacak bir yalıtım yöntemi olarak, ısının da dengede kalmasına olanak vermektedir. Kazandaki buhar kaçağını oluşmaması, ısı transferi sırasında dengenin sağlanması aynı zamanda gözlem kapaklarının kontrol altında tutulmasına imkan vermektedir. Kazan kapakları yalıtım ceketleri, kazanın kapak kısmından, ön veya arkasından yerleştirilmektedir. Kazanın iç kısmına erişimin engellenmesini sağlamaz, kolay bir şekilde çıkartılabilecek bir tasarıma sahiptir. Kazanın dış kısmına giydirme işlemi yapılarak, güvenlik ve verimlilik sağlanmaktadır. Hem izolasyon hem de güvenlik için ideal olan sistemler arasında, düzenli bakım gerektiren ve kontrolleri yapılması gereken sistemlerdir. Bu şekilde kullanımı daha avantajlı olacak, izolasyon için gerekli verimliliği sağlayacaktır. 

Kazan Kapakları Yalıtım Ceketi Avantajları 

Kazan İzolasyonu için kullanılmakta olan kazan kapakları yalıtım ceketi, düzenli bakım ve kontrollerden sonra kazanın ısı verimliliğinin artmasını sağlayacaktır. Sıcak alanda kullanılması hem ısının dışarıyla temasının kesilmemiş hem de güvenliğin sağlanması açısından idealdir. İç kısma kolay bir şekilde erişim sağlanabilir dizayna sahip, boşa harcanan enerjiyi ortadan kaldıracaktır. 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:<
Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat