Çakmak Mah. Tavukçu Yolu Cad. Abant sk. No: 16 Ümraniye / İSTANBUL
trarenru

Folyo Boru İzolasyonu

07.12.2020
1.768
Folyo Boru İzolasyonu

Enerji tasarrufu için değerli bir yöntem olan folyo boru izolasyonu, boruların üstüne giydirilmektedir. Boruları taşımakta olan sıcak suyun değerini dengelemek ve su ısı değerinin korunmasını sağlamak için para tasarrufu yapılmasını sağlayan, tedbir ve enerji tasarrufu malzemesidir. Boru kesimi, boyutu ve uzunluğuna göre uzman kadroyla birlikte yapılmaktadır.

Folyo Boru İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Cam yünü boru izolasyon malzemeleriyle birlikte kullanılan folyo bantlar, ısıtma tesisatlarının ek yerlerine, dirsek ve boru üst çeperine sarılarak özel yapıştırma yöntemleriyle yapılır. Borunun içinden geçmekte olan sıcak sıvının ısı değerinin dış etmenlerden korunmasını sağlayacak özel iç ve dış çapına göre ayarlamalar yapılmaktadır. Isı yalıtımı için özel olarak cam yünü veya taş yünü ile kullanılması gerekmektedir.

Folyo izolasyon malzemesi neden yapılır; Boru izolasyonu maddeleri, cam yünü ve taş yünü maddelerinin bir araya gelmesiyle ısı değerine göre yalıtım alanının oluşturulmasını sağlayacaktır. Alüminyum maddesinden yapılan folyo, boruların üzerine yerleştirilen cam yünü veya taş yünü malzemelerinin kalınlıklarına göre sarılarak izolasyon sağlanır.

Folyo Boru İzolasyonu Hizmetleri

Endüstriyel tesislerde, ısı sistemlerine ve sıcak su taşıyıcı borularda kullanılmakta olan folyo boru izolasyonu hizmeti, gönye kesme kutusundan başlayarak 30 ile 45 derece açılarda izolasyon borusunun kesiminde kullanılmaktadır. Güvenli boru koruma ve köpük yardımıyla ısının iç çeperde sağlıklı bir şekilde taşınmasını sağlamaktadır.

· Alüminyum ile yapılan folyolar ısı kaybını minimuma indirecektir.

· Enerji tasarrufuyla sıcaklığın stabil kalmasını sağlayacaktır.

· Akıntı, çatlama ve patlamalara karşı koruyucu değeri bulunmaktadır.

· İzolasyon kılıfı, vana ceketi ve varil ısıtma ve cam yünü boru kılıflarıyla birlikte kullanılmaktadır.

· İzocam ve boru yalıtım sistemlerinde uzmanlarla birlikte hizmet verilir.

· Borunun çapı, boyutu ve ısı değeri ölçülerek işlem yapılacaktır.

· Elastometik kauçuk, perlik ve genişletilmiş mantar kullanımıyla bir araya gelebilmektedir.

Folyo Boru İzolasyonu Sistemleri

Folyolu Boru

Boru yalıtım sistemlerinde kullanılan malzemeler, izolasyon firmaları tarafından kalıp ve şekil açısından tamamen uyumlu olacak şekilde giydirilmektedir. Vana ceketi, boru kılıfı ve alüminyum folyo boru izolasyonu için gerekli olan malzemeler arasında cam yünü de birincil sırada yer alır. Isıtma ve soğutma sistemlerinde ısının iç kısımda kalmasını sağlayacak özel malzemelerle ve uzman ekiple iç kısma fayda sağlayacak şekilde düzenlemeler yapılır. Bozu yalıtım sistemlerine uman kadro ve teknik ekiple çalışılmaktadır.

Profesyonel İzolasyon Ekibi  

Profesyonel izolasyon ekibi, boru iç ve dış çeperi üzerinden analiz yaparak, ısı değerinin ölçülmesini sağlayacaktır. İzolasyon malzemelerinde ısı değerine göre cam yünü ve taş yünü malzemesiyle köpük izolasyon malzeme kullanımı farklılık göstermektedir. Uzmanlar eşliğinde yapılan uygulamalarda sprey poliüretan ve enjeksiyon yöntemlerle uygulamalar yerine getirilmektedir.

Ücretsiz saha keşfi yapılarak, izolasyon sistemlerinde ihtiyacınız olan boyut, ısı değerine göre malzeme aynı zamanda güvenli alan oluşturma hizmetleri verilecektir. Folyo boru izolasyon sistemlerinde profesyonel hizmet sağlanacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:<
Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat