Çakmak Mah. Tavukçu Yolu Cad. Abant sk. No: 16 Ümraniye / İSTANBUL
trende

İzolasyon Firmaları

17.07.2020
153
İzolasyon Firmaları

Endüstriyel alanda kullanılmakta olan kazan, boru, vana ve mekanik sistemlerin izolasyonlu olması, enerji tüketimini azaltmak ve koruma sağlamak için idealdir. İzolasyon firmaları, sıcak ve soğuk yalıtım sistemlerini profesyonel bir şekilde yaparak, enerji kaybını önceleyecek, hava sıcaklığını ve vana armatürü kaçaklarının da önlenmesini sağlayacaktır. Yalıtım ceketleri, iç ve dış yüzey yalıtım sistemleri kullanılabilmektedir.

İzolasyon Firmaları Nasıl Hizmet Verir?

Garantili bir süreç olan izolasyon hizmetleri, öncellikle firmaların endüstriyel alanda kullanılmakta olan mekanik sistemin ne olduğunu analiz etmesidir. Böylelikle izolasyon sürecinin ilk adımı atılmış olur. Burada kazan, boru ve depolama alanına dönük yapılacak olan izolasyona yönelik kullanılacak malzemelerin neler olduğu, sistemin sıcaklığıyla direkt bağlantılıdır. Ekipman kullanımı soğuk, sıcak ve kızgın derecelere göre değişmekte, taş, yün, cam yünü ya da alüminyum kullanımı da bu şekilde tercih edilmektedir. Ekipmanın kullanımının ne yönde olacağı da yine sistemin nasıl çalıştığıyla doğrudan bağlantılıdır. Yalıtım ceketleri, boru, kazan ve vana üzerinden kullanılarak, izolasyon firmaları sayesinde tasarruf sağlanabilecektir. Bu anlamda İzo Teknik, iş ortaklarına yıllar boyu kullanım güvencesiyle ve yüzde yüz kalite sözüyle hizmet vermektedir.

İzolasyon Sistemleri Ve Yalıtım Ceketleri

İzolasyon firmaları, klima hatları, kızgın yağ hatları ve endüstriyel alanda kullanılmakta olan diğer kazan, depo alanlarına özel uygulanmaktadır. Yalıtım ceketleri ile sıcaklığın veya soğukluğun kazan, boru, vana ve depolama alanı içerisinde kalması sağlanabilir. Aynı zamanda terleme ve korozyon durumunun da yaşanmaması için izolasyon sistemleri kullanılmaktadır. Enerji kaybının yaşanmaması, yakıt tasarrufunun sağlanması, sıcaklık ve soğukluğun stabil kalması sağlanmaktadır.

Yalıtım sistemleri ve ceketleri kullanılarak, kızgın yağ hatları, klima sistemleri, depolama alanlarındaki ısı kaybının engellenmesi sağlanır. Bu alanda mühendisler ve teknik elemanlarla çalışarak, garantili bir sürecin yaşanması sağlanacaktır.

İstanbul İzolasyon Firmaları

İstanbul İzolasyon Firmaları arasında yer alan İzo Teknik, endüstriyel ve ısıtma alanlarında kullanılmakta olan kazan, boru, vana ve armatürler için gelişmiş izolasyon malzemeleri kullanmakta, uzun süreli bir kullanım için garanti vermektedir. Profesyonel bir izolasyon hizmeti almak için gerekli olan yalıtım malzemelerini kaliteli bir şekilde kullanarak, montaj ve sabitleme işlemlerinde de sizlere destek olacaktır. % 100 sıcaklık ve soğukluk yalıtımı sağlanacaktır.

İzolasyon Firmaları Çalışma Alanları

İzolasyon günlük hayatımızda endüstriyel alanlarda ve daha pek çok yerde karşımıza çıkmakta olan bir yalıtım uygulamasıdır. Mevcut ısının korunması ve hatta yükseltilmesi, gürültü kirliliğinden de uzak kalmak için izolasyon hemen hemen her alanda tercih edilecek düşük maliyetli bir uygulamadır. İzolasyon yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Kullanılan malzemenin kalitesi, yapılan teknik ölçümler gibi unsurlar bu noktalardan bazılarıdır. Tüm bunların yanı sıra izolasyon yaptıracağınız firma büyük önem taşımaktadır.

İzolasyon Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

İzolasyon firmaları araştırması yaparken sormanız gereken bazı sorular size en doğru firmayı bulmanızda olanak sağlar.

  • Firmanın gerçekleştireceği ısı yalıtım uygulamasında seçilen malzeme kalınlığı yeterli mi? Uygulama TSE 825 standartlarına uygun mu
  • Firma İZODER (Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımı Derneği) üye listesinde yer alıyor mu? İZODER Üye Tanıtım Kartına sahip mi?
  • Firma ile ısı yalıtımı uygulama sözleşmesi imzalandığında yapımızın ısı kayıplarını doğru tespit edebilecek teknik donanıma sahip mi?
  • Isı yalıtımı uygulamasını yapan firma kurumsal bir firma mı?
  • Firmanın kurumsal bir internet sitesi var mı ve bu site ihtiyaçlara dönük beklentiyi karşılıyor mu?
  • Firma daha önce uygulaması yapılmış olan yapıların referans listesine sahip mi ?

İzolasyon konusunda iyi, güvenilir bir firma arayışı içerisindeyseniz, izolasyonumuzu işinin ehli usta eller yapsın diyorsanız İzo Teknik olarak teknik ve uygulama bilgisi ve yılların getirmiş olduğu engin tecrübe ile izolasyon konusundaki tüm beklentinizi güvenilir ve profesyonel bir şekilde karşılamaktan mutluluk duyar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:<
Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp