Çakmak Mah. Tavukçu Yolu Cad. Abant sk. No: 16 Ümraniye / İSTANBUL
trarenru

Havalandırma Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

16.07.2020
255
Havalandırma Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Havalandırma sistemleri nerelerde kullanılır; Günümüz koşullarında kapalı alanlar, endüstriyel alanlar ve mutfak hizmetlerinde kullanılmakta, temiz hava geçişi ve filtreleme yöntemiyle kapalı alanların havadar olması sağlanmaktadır. Fabrikalar, hastaneler ve otoparklarda ihtiyaç duyulan sistemler olarak, havanın dengesini sağlamak ve içerideki kötü kokunun da atılmasını sağlamak için ideal sistemlerdir.

Havalandırma Sistemleri Neden Kullanılmalıdır?

Havalandırma sistemleri nerelerde kullanılır; havalandırma sistemleri özellikle Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı tarafından birçok işletmede zorunlu tutulmuştur. Günümüzde kapalı alanın içerisindeki hava döngüsünün kötü koşullarda olması hastalıkların artmasını ve hijyen kurallarının yok sayılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle çok katlı binalarda, oteller, AVM, iş merkezleri, mutfak alanları ve fabrika gibi yerlerde kullanım zorunlu tutulmuş, havalandırma sistemlerine bağlı olarak termal konfor şartı da kanunlarda yer almıştır.

Geniş bir kullanım alanı olan havalandırma sistemleri özellikle sıvı ve katı yakıtların olduğu alanlarda, kalabalık iç mekanlarda kullanılmalı ve temiz hava koşullarının her yerde sağlanması gerekmektedir.

Havalandırma Sistemleri Neden Önemlidir?

Havalandırma Sistemleri Nerelerde Kullanılır; havalandırma sistemleri kalabalık yerlerde boğucu bir alanın oluşmaması ve oksijen düzeyinin stabil kalması için önemlidir. Endüstriyel alanlarda kullanılan kimyasal maddelerin etkisinin azaltılması, cafe, restoran, otel ve hastane gibi yerlerde hastalıkların bulaşmasının azaltılması ve hijyenin sağlanması için önemlidir. Katı ve sıvı yakıt kullanılan alanlarda, yemek yerlerinde bununla birlikte toplantı ve gösteri salonlarında temiz hava ihtiyacı sadece havalandırma sistemleriyle sağlanmaktadır. Tiyatro ve sinema salonlarında pencere faktörü olmadığı için aynı zamanda üretim alanlarında kötü duman ve isin gitmesi için oldukça önemlidir.

Havalandırma Sistemleri Nerelerde Kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Havalandırma sistemleri, stabil havalandırma, katı ve sıvı yakıt havalandırmaları aynı zamanda soğutma sistemlerine bağlı olan havalandırma sistemleri olarak ayrılmaktadır. Bu sistemleri kullanmak hem temiz havanın akışını sağlamak hem de hijyen alanının oluşmasında oldukça önemlidir. Özellikle havalandırma izolasyonu yapılmış havalandırma sistemleri daha verimli kullanılmaktadır. Bununla birlikte üretim alanında filtreli sistemler kullanılarak, çevrenin zarar görmemesini ve ısıya etki etmeden temiz bir ısı alanının oluşmasını sağlayacaktır. Kötü kokuların gitmesi, ortamın temiz kalması bununla birlikte uzun ömürlü bir kullanım imkanı verecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:<
Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat